Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Premte, 16 November 2018 21:15

Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale.

Për këtë veprim ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili është i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë”.

I pyetur nga gazetari Arian Çani si e komenton këtë veprim, Presidenti Meta tha: “Nuk bie shqiponja, bën sikur bie. Mos e lësho veten”.

Meta- Këto mund të hiqen por larg një fryme konfliktuale.

Çani- Si ka mundësi që ky Rama është njeri i dyzuar, nga njëra anë shpall non grata deputeten qipriote e nga ana tjetër heq shqiponjën?

Meta- Ndoshta nuk kanë lidhje. Ashtu ka vlerësuar, por për mua besoj se është hequr për shkak të një projekti publik.

Çani- Ajo është alibi, ai (Rama) e tha vetë? Çfarë i ndodh në kokë këtij njeriu?

Meta- Mua më shqetëson që të mos ketë konflikte të panevojshme por për ngjyrat është për çështje të ndryshme.

Modifikuar më Premte, 16 November 2018 21:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Studenti i Infermierisë: Protesta duhet të zhvendoset tek kryeministria

Aktualitet

Studenti i Infermierisë: Protesta duhet të zhvendoset tek kryeministria

Studenti i Infermierisë, por në një Universitet privat thotë se i është bashkuar protestës pasi sipas tij kauza është e të gjithë shqiptarëve. Ai tha në maratonën e Ora News se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!