Berisha: Rama e Veliaj kanë ndryshuar projektin e Unazës së Re

Saturday, 17 November 2018 10:48

Në një reagim në facebook, ish-kryeministri Berisha  akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se kanë dryshuar projektin e miratuar të Unazës së Re. “Edi Rama Lal Plehu kane ndryshuar projektin dhe kane rritur gjeresine e unazes nga 27m qe ishte projekti i miratuar ne 63 m, dhe trotuarin e njeres ane nga 11 ne 33 m per te afruar rrugen afer ndertimeve te trafikantve dhe narko qeveritareve!” –shkruan Berisha ndërsa shton ndër të tjera, se bizneseve në zonë i është ndërprerë energjia elektrike.

Statusi i Plotë:

 Banditet e Lal Plehut heqin shtyllat e korentit dhe i nderpresin energjine biznesesve ne zonen e Astirit, Unaza e Re. Edi Rama Lal Plehu kane ndryshuar projektin dhe kane rritur gjeresine e unazes nga 27m qe ishte projekti i miratuar ne 63 m, dhe trotuarin e njeres ane nga 11 ne 33 m per te afruar rrugen afer ndertimeve te trafikantve dhe narko qeveritareve! sb

Modifikuar më Saturday, 17 November 2018 10:54

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!