Foto/ Çfarë ndodhi në parlament pas publikimit të skandalit të plagjiaturës së Manastirliut

Hënë, 03 December 2018 18:57

Jo vetëm jashtë Kuvendit, por edhe brenda tij,  duket se ziente diskutimi rreth denoncimit të Lëvizjes për Universitetin, që e akuzonte Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për plagjiaturë me punimin e Doktoraturës.

Fotot janë realizuar nga LSA në sallën e Kuvendit, ku duket qartazi se ka një diskutim mes kryeministrit Rama dhe Minisres Manastirliu. Koha dhe aktualiteti përkon, megjithatë nuk mund të themi me siguri se temë ka qenë Plagjiatura.

Në bisedë është përfshirë dhe Ministrja Xhaçka, teksa interes kanë shfaqur dhe zëvendëskryeministrja Mesi dhe Ministrja Nikolla.

Për denoncimin, Ministrja Manastirliu në një reagim në fb hodhi poshtë akuzat, duke thënë se Doktoraturën e ka realizuar bazuar në Rregulloret e FSHN, të miratuara nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Manastirliu: Në fakt, punimi im, ashtu si çdo doktoraturë tjetër, në pjesën teorike ka jo vetëm këto, por edhe të tjera referenca (të përmendura në 4 faqe citime në fund të punimit), të cilat lidhen me temën e mbetjeve urbane në landfill-e. Diferencën në këto studime e bën ndryshimi në analizat kimike të objektit konkret të studimit dhe analizimi i këtyre rezultateve, të cilat vërtetojnë origjinalitetin e punimit.

Modifikuar më Hënë, 03 December 2018 19:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!