Rama i frikësuar kërkon bisedime, studentët: Nuk ka negociata

Premte, 07 December 2018 13:21

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj protestës së studentëve me anë të një videoje në Facebook.

Kreu i qeverisë u shpreh se do të donte që të ishte edhe ai sot një student protestues, por shtoi se zgjidhja e problemeve gjendhet vetëm me anë të komunikimit.

“Edhe unë do të doja të isha sot student protestues, por si kryeministër dhe si protestues i dikurshëm kam bindjen se zgjidhja gjehet duke komunikuar së bashku. Kemi ende punë kolosale për të bërë në dobi të universitetit. Sa rrinë në rrugë dhe çfarë kërkojnë studentët, është e drejta e tyre. Unë i mbështes nëse duan të bisedojnë. Bujrum, zyra është e imja, por pushteti i saj është i të gjithëve”, tha Rama në rrjetin social.

Menjëherë pas daljes në Facebook, studentët i kthyen përgjigje në kor Ramës, shkurt dhe thjeshtë: “Nuk ka negociata!”

Modifikuar më Premte, 07 December 2018 17:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!