Fotogaleria/ Mesazhet e studentëve për Ramën dhe qeverinë: Ikni

Premte, 07 December 2018 15:09

Me thirrjet “ulni tarifat” dhe “hajdutë”, studentët protestues qëndruan disa orë para zyrës së ministres së arsimit Lindita Nikolla, të cilën e akuzuan se ka ndikuar negativisht në gjendjen e arsimit të lartë në vend.

Protesta që nisi me këndimin e himnit të flamurit, ra në sy për pankartat ironike që studentë nga fakultete të ndryshme mbajtën në dorë. Duke ndërthurur humorin me faktet, studentët shprehën zemërimin e tyre ndaj arsimit shqiptar dhe kërkuan ndryshim për mirë të kushteve.

Ata kërkojnë përmirësim të kushteve të konvikteve, përgjysmim të të gjitha tarifave të studimit dhe së fundmi kërkojnë që Bordi i Administrimit të IAL-ve të ketë numër të barabartë votash si nga Ministria e Arsimit dhe Sportit dhe IAL-të.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!