Kreu i PD-së deklaratë nga Berlini: Lufta ndaj krimit, shqetësim i partnerëve

Hënë, 16 Prill 2018 16:48

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur një deklaratë për hapjen e negociatave  nga Berlini.

Sipas Bashës është shumë e rëndësishme luftimi i krimit. “Duhet të çlirojmë ekonominë nga oligarkët. Kemi kërkuar hapjen e negociatave. Lufta ndaj krimit, korrupsionit shqetësim i partnerëve. Garantuam vazhdimin e betejë kundër krimit  dhe kërkuam mbështetjen e CDU/CSU për hapjen e negociatave.” tha kreu i PD-së.

Modifikuar më Hënë, 16 Prill 2018 16:49

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Aktualitet

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Takimi do të luhet ditën e shtunë në orën 20:45 në...

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!