Vijon protesta, deputetët e PD-së mbështesin protestuesit

Diel, 01 Prill 2018 22:12

Vijon protesta përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku po mbahen të arrestuar protestuesit e djeshëm në Rrugën e Kombit. Protestuesit kanë disa orë që qëndrojnë përpara ndërtesës.

Ndërkohë deputët e PD-së dhe aktivistë të shoqërisë civile i janë bashkuar protestës së tyre.

11 prej 23 të arrestuarve gjatë natës në Kukës janë sjellë në Tiranë, veprim i cili ka shkaktuar revolt tek familjarët dhe qytetarët që e cilësojnë të paligjshëm këtë vendim.

Disa prej protestuesve janë futur brenda Drejtorisë së Policisë në Tiranë, ndërkohë të tjerët nga jashtë i bëjnë thirrje qeverisë ‘’ Liro protestuesit’’.

protesta kunder tarifesss

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...