Berisha: Në Lushnje rendi është në duar të hajdutëve që bashkëpunojnë me çunat e krimit

Tuesday, 17 Prill 2018 10:27

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka bërë publik denoncimin e një fermeri nga Lushnja, i cili është shprehur se hajdutët po bëjnë kërdinë nëpër fshatra. Sipas Berishës në Lushnje tashmë rendi është në duar të hajdutëve që bashkëpunojnë me çunat e krimit.

Statusi i plotë i z. Berisha

Fermeri dixhital denoncon:  -Vjedhjet masive gjatë natës në fshatrat e Lushnjës. -Vetëm në fshatin Bubullimë janë vjedhur 14 lopë! -Policia sipas banorëve bashkëjeton dhe ndan trofetë e vjedhjeve me hajdutët -Fermerët detyrohen të bëjnë roje vetë natën në fshat! Lexoni mesazhin e fermerit dixhital. sb

“persh zoti berisha..ne shum raste nuk te kam besuar kur beje denoncime per policin e shtetit por tani e kam kuptuar qe paske pasur te drejt.. jam 1 banor i fshatit bubullime lushnje pernat po na vijn hajdutet per te vjedhur edhe kur policia eshte ne qarkullim ne fshat nuk e kuptoj sesi e marin guximin per te vjedhur ose policia ka gisht me hajdutin dhe i marin bashk me hajdutet..po rrim gjith naten zgjuar po i ruajm vet pasi nuk kemi me besim tek policia.deri tani ne njesin administrative bubullime jan vjedhur 14 lope te cilet fshataret tek ato i kan syte se mbajn familjen me buke.duhet ber dicka pasi po na rjepin te garantoj qe hajdutet jan me shum se 10 veta eshte grup i madh. anonim pasi e lexon hajduti edhe po me vjen edhe mua per te vjedhur.Video eshte ber ne fshatin bubullime lushnje..tregon ruajtjen qe bejn fshataret naten per te ruajtur bagetite pasi policia nuk po na pergjigjet... besojm se kan gisht ne keto vjedhje pasi nuk besojme qe te vij fugonat naten edhe te ngarkojne nga 5 lope kur policia eshte ne qarkullim ne fshat..te kam nis sms me par edhe te kam treguar gjithcka”

Modifikuar më Tuesday, 17 Prill 2018 10:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...