Klevis Balliu thirrje të fortë shqiptarëve: Të çohemi dhe të shporrim qeverinë e depresionit

Hënë, 02 Prill 2018 13:59

Deputeti i PD Klevis Balliu, ka reaguar ashpër në një status të tij në facebook. Ai u ka bërë thirrje shqiptarëve që të çohen për të shporrur qeverinë e depresionit.Balliu ka thënë se ndërsa qytetarët shqiptarë po jetojnë çdo ditë në varfëri ekstreme sot ata janë më të frikësuar se kurrë, pasi çdo mëngjes të vetmet lajme që shohin janë: Tritol, plaçkitje, vrasje, plagosje! Ai ka shtuar gjithashtu se kjo qeveri ka rënë dhe se s’mund të lihet që Shqipëria të bjerë bashkë me të.  "Të çohemi, të çohemi dhe të shporrim qeverinë e depresionit", thotë në reagimin e tij Balliu.

Statusi i plotë:

Ndërsa qytetarët shqiptarë po jetojnë çdo ditë në varfëri ekstreme sot ata janë më të frikësuar se kurrë pasi çdo mëngjes të vetmet lajme që shohin janë:
TRITOL
DROGË
PLAÇKITJE
VRASJE
PLAGOSJE 
Kapet 180 milion euro drogë, kokainë e pastër, arrestohet shoferi dhe bëhet një film hollyëood-ian me spiune.
Vidhen exchange, dyqane e merret në pyetje këmbësori por hajduti ikën i qetë.
Bëhen vrasje në mes të ditës por autori ikën në drejtim të paditur.
Pasi largon nga ndihma ekonomike mbi 60 mijë familje shqiptare, punëson 3 veta dhe thotë se shqiptarët u punësuan të gjithë. Kjo qeveri ka rënë por smund të lëmë Shqipërinë të bie bashkë me bandën në pushtet. Të çohemi,

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Aktualitet

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Aktualitet

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale ka njoftuar se dy amerikanë janë arrestuar në kuadër të operacioni “Sintetiku”. Të dy të arrestuarit akuzohen se prodhonin drogë sintetike në Tiranë. Te dy...

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Politikë

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka deklaruar se qeveria e krimit po bën show mediatik me tepsinë e vet politike dhe se sot i shet shqiptarëve për arritje...