KONFLIKTI POLITIK/ RAMA I KUNDËRPËRGJIGJET LSI-SË, VALË SHKARKIMESH NË DREJTORINË E SHËNDETIT PUBLIK

Hënë, 02 Prill 2018 14:13

Kryeministri Rama ka vendosur të thyejë “marrveshjen” e heshtur me LSI-në për të mbajtur në punë njerëz të partisë së Kryemadhit.

Në një kohë kur kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim po përdor të gjitha mënyrat për të mbështetur protestuesit e Rrugës së Kombit, Rama do marrë masa për shkarkimin e një sërë drejtuesish.

Kjo valë shkarkimesh, e cila pritet të nisë prej ditës së nesërme duket se do të prekë më shumë Drejtorinë e Shëndetit Publik , e cila ka në administrim të gjithë infermierët e zonave rurale, laboratorët e analizave kimiko-biologjike dhe Inspektoriatin Vendor të Shendetisë dhe atë mjedisor.

Shkarkimet do të vijnë si rezultat i shkeljeve disiplinore dhe paralajmërimeve me shkrim ndaj verifikimeve prej disa muajsh që i janë bërë punojnësve.

Duket sikur kjo është një mëryrë e Ramës për t’u hakmarrë ndaj Kryemadhin , pas lëvizjeve të fundit të saj dhe afrimit me PD.

“Burime konfirmojnë se me një anë të një e-maili janë njoftuar të gjithë krerët e Partisë Socialiste në të gjitha rrethet, të ndjekin nga afër gjithë procesin e punësimit dhe aplikimeve të reja që ka nisur nga portali për punësim i qeverisë dhe ne dukje u është vënë prioritet shkarkimeve dhe punësimet pikërisht në DSHP” raporton News Bomb.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Sport

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha se duhet fitoja me patjetër kundër djemve të MekLish. Në fjalën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!