Deputetja socialiste e pranon: Taksa është e pa përballueshme për qytetarët e zakonshëm

Tuesday, 03 Prill 2018 08:56

Deputetja e PS-së, Klotilda Ferhati, ka pranuar në emisionin “Opinion” se, taksa e vendosur nga qeveria në Rrugën e Kombit është e pa përballueshme nga qytetarët.

Ashtu si nën zë, ajo ka pranuar faktin se, për qytetarët e zakonshëm të Shqipërisë, një çmim i tillë aktualisht, është i papërballueshëm. Këtë gjë, deputetja socialiste e ka pranuar duke i kthyer përgjigje pyetjes së kryebashkiakut të Kukësit, Shehu, në lidhje me përballimin ose jo të çmimit të lartë për tarifën e vendosur nga qeveria, për Rrugën e Kombit, nga ana e qytetarëve të varfër.

 

Bshkim Shehu: Lëre deputeten, ju si qytetare jeni dakord që një qytetar i Shqipërisë me gjendjen ekonomike që ka, të paguaj 600 lekë për një kalim?

Ferhati: Jam shumë dakord që nuk i ka./Opinion.al/

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!