Reagon Gjiknuri për protestën: Dëmet shkojnë në miliona euro, do i paguajnë taksapaguesit shqiptarë

Tuesday, 03 Prill 2018 11:57

Ministri i Infrasturkturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, në një bashkëbisedim me mediat, shprehu keqardhjen për dhunën e ushtruar në Rrugën e Kombit.

Ministri tha se dhuna u ushtrua nga njerëz të manipuluar politikisht e u shpreh se dëmët e shkaktuara janë në kurriz të taksapaguesve shqiptarë që do paguajnë për to.

“I gjithë investimi i takon shtetit shqiptar, kapitalizohet për llogari të shtetit. Dëmi iu bë taksapaguesve shqiptarë, që kontribuojnë për shërbimet publike”, u shpreh ministri.

Reagimi i plotë:

Shpreh keqardhjen për dhunën barbare, nga disa njerëz me precedent kriminalë, që nuk kanë lidhje me protestën, por janë të manipuluar politikisht nga njerëz që duan të vijnë në pushtet. Që nga momenti i ndodhjes së ngjarjes, së bashku me personelin e kompanisë private, po bëjmë një vlerësim të dëmeve, ku do të kemi dhe shifrën finale. Dëmi shkon disa miliona euro.

Ky investim nuk duhet ngatërruar si një investim privat. I gjithë investimi i takon shtetit shqiptar, kapitalizohet për llogari të shtetit. Dëmi i shkaktuar iu bë taksapaguesve shqiptarë, që kontribuojnë për shërbimet publike.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:20

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me thikë në Vlorë, arrestohet autori

Aktualitet

Plagosje me thikë në Vlorë, arrestohet autori

Një plagosje me thikë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00, në lagjen "28 Nëntori" pas Postës, ku shtetasi Marius Pajo 20 vjeç dyshohet se...

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Shëndeti

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjekësisë alternative...

E tepron Kim Kardashian: Poza provokuese me motrën

Show-biz

E tepron Kim Kardashian: Poza provokuese me motrën

Kylie Jenner është më e vogla prej motrave Kardashian-Jenner. Megjithatë, ajo ka bërë rrugë të suksesshme drejt famës, dhe pritet që të bëhet miliarderja më e re në botë. Së fundmi, ajo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!