Rama i rikthehet avazit: `Fajin e ka Saliu` edhe për taksën

Tuesday, 03 Prill 2018 12:06

Ky Kryeministër sa herë që krijon ndonjë skemë për grabitjen masive të shqiptarëve ka të njëjtin justifikim, tashmë edhe bajat. Është e paimagjinueshme mënyra se si ai për taksën që ka vendosur për Rrugën e Kombit, ashtu sicc ka bërë me të gjithë PPP-të e tij, vijon ta hedhë fajin te opozita.

Kombit, siç po bënë me shumë koncesione e PPP të tjera.

Pas 5 vitesh në pushtet i është rikthyer avazit të vjetër; Fajin e ka Saliu edhe për taksën 5 euro që i ka vënë Rrugës së Kombit!

“Kur ishin në qeveri e bënë tenderin e pagesës së rrugës 8-9 euro! Dështuan. Tani i vunë zjarrin “patriotik” e duan ta përdorin Kukësin si shishe benzine për të djegur rrugën europiane të Shqipërisë! Mjerë kush u beson rrugëhumburve pa atdhe që duan zjarr e kaos për t’i ikur drejtësisë!”, shkruan ai në Facebook.  

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 12:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!