Reagimi i Partisë Demokratike: Rama të mbrojë interesat e qytetarëve dhe jo të koncensionarit

Tuesday, 03 Prill 2018 12:35

“Rama duhet të mbrojë interesat e qytetarëve dhe jo të koncensionarit. Ata janë sot në mbrojtje të interesave të tyre, të ekonomisë së tyre.”

Ka qënë kjo deklarata e deputetes së PD, Jorida Tabaku, nga ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku së bashku me kolegë opozitarë kërkojnë prej tre ditësh, lirimin e protestuesve të arrestuar për revoltën në Rrugën e Kombit.

Video

{com/partiademokratike/videos/10156191540169909/remote}http://gazeta55.al/https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/10156191540169909/{/com/partiademokratike/videos/10156191540169909/remote}

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...