Berisha i nxjerr videon Ramës dhe Tahirit: Ja "fundi" i denjë për ju

Saturday, 21 Prill 2018 12:05

Kthimi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri pas një heshtje disamujore në parlament, duket se ka rindezur skenën politike.

Menjëherë pas mesazhit që deputeti Tahiri i ka dërguar mbrëmjen e kaluar, duke i përmendur regjistrimin video në seancën plenare të së enjtes, edhe ish-kryeministri Berisha i është “përgjigjur”.

Me anë të një video-montazhi të publikuar në rrjetin social “Facebook”, Berisha ironizon situatën politike në vend, dhe rikthimin e ish-ministrit Tahiri.

“Një video e Noriegës dhe superministrit të tij, që mbyllet denjësisht për ta!”, shkruan ish-kryeministri Berisha bashkëngjitur videomontazhit, ku shfaqen fragmente domethënëse nga dy filma shqiptarë, ku në vend të aktorëve, janë montuar kokat e Ramës, Tahirit dhe kryeparlamentarit Ruçi.

Modifikuar më Saturday, 21 Prill 2018 13:11

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Menaxhimi i mbetjeve, tarifat e qytetarëve do të rriten

Aktualitet

Menaxhimi i mbetjeve, tarifat e qytetarëve do të rriten

Menaxhimi i integruar i mbetjeve duket të jetë një sfidë më vete për Shqipërinë pavarësisht nismave të ndërmarra në lidhje me investimet në sektor. Një studim i fundit i publikuar nga...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...