Nard Ndoka dyshon për shëndetin e kryeministrit

Tuesday, 03 Prill 2018 18:35

Deputeti i opozitës Nard Ndoka ka hedhur akuza të renda rreth shëndetit të kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë mediatike Ndoka tha se Rama me sjelljen kundër qytetarëve është duke kontribuar në shkurtimin e jetëgjatësisë së tij në pushtet. Ai pretendon se me ngjarjet e fundit kryeministri po shfaq edhe dobësitë e tij shëndetësore. “Po kontribon në vendimmarrjen tonë, po kontribon në shkurtimin e jetëgjatësisë së tij në pushtet. Është një kryeministër që nuk e kupton realitetin. Duke qënë një natyrë frikacaku përpiqet të bëjë trimin. Njerëzit që ka pranë vetes i thonë trimërou. Del në media, frymëmarrja i merret, shqisat e kanë lënë. Është futur në sherr me pedagogë, me aktorë, me qytetarë” tha Ndoka.

I pyetur për lënien e mandateve në parlament, Ndoka u shpreh pro, ndësa shtoi se me qëndrimin në parlament edhe opozita po përbaltet me zullumet e Ramës. “Eshte folur shpesh, nuk është nam për ta bërë një gjë të tillë. Për çfarë na shërbejnë mandate kur qeveria nuk dialogon me deputetët. Nëse do e bëjmë këtë do jetë fundi I kësaj qeverie. Jam pro. Nuk shoh ndonjë shprersë që kryeministri të refklektojë. Kjo tregon agoninë e këtij shteti. Është absurd të dënosh njerëzit që protestojnë për të drejtat e veta. Në protest kalohet caku, është e pranueshme. Sot kemi në pushtet njerëz që e dogjën vendin në 97-ën. Prezenca jonë ën parlament na përbaltos edhe ne me këtë pushtet” vijoi deputeti Ndoka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!