MOSBINDJA CIVILE/ Ja cilat do jenë rrugët që do bllokohen të enjten

Tuesday, 03 Prill 2018 19:14
Protesta në Rrugën e Kombit Protesta në Rrugën e Kombit

Fushë-Kruja, Vora, Bradasheshi apo edhe aksi Lushnjë-Fier do jenë disa nga akset rrugore që do të bllokohen, pikërisht me nisjen e MOSBINDJES CIVILE, ditën e enjte.

Mosbindja civile është shpallur ditën e djeshme nga opozita e bashkuar dhe do të përfshijë një shumëlloshmërish aktesh protestuese, që nga bllokimi i rrugëve deri tek mospagimi i taksave.

Edhe kryetari i PD, zoti Basha zhvilloi pasditen e sotme takime të ndara me krerët e degëve, kryetarët demokratë të bashkive dhe me deputetët e PD-së, për të koordinuar aksionin e mosbindjes civile.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

27-vjeçari del nga rruga me automjet dhe gjen vdekjen

Aktualitet

27-vjeçari del nga rruga me automjet dhe gjen vdekjen

Ky mëngjes rezultoi tragjik për një të ri, i cili humbi jetën në një aksident rrugor në fshatin Aranitas në Mallakastër. Rreth orës 08:15, 27-vjeçari me inicialet P.Z, me banim në...

Mund të duken të padëmshme, por këto zakone po na shkurtojnë jetën

Lifestyle

Mund të duken të padëmshme, por këto zakone po na shkurtojnë jetën

Duhanpirja dhe mungesa e veprimtarisë fizike janë shkatërruese për shëndetin. Por ka edhe një sërë mënyrash të tjera sesi po e shkurtojmë jetën tonë çdo ditë. Fakti që jemi mësuar...

Tiranë, biznesmeni dhunohet pranë banesës së tij tek Komuna e Parisit

Aktualitet

Tiranë, biznesmeni dhunohet pranë banesës së tij tek Komuna e Parisit

Persona të panjohur kanë dhunuar një biznesmen pranë banesës së tij në Komunën e Parisit, në Tiranë. Ngjarja mësohet se ëstë shënuar në mesnatë dhe biznesmnei është dërguar në spital me...