Dhunë në Gjykatën e Tiranës/ Policia godet deputetin e PD-së Edmond Spaho

E mërkurë, 04 Prill 2018 09:08

Ndërkohë që pritet dhënia e masës për 23 protestuesit e arrestuar të Rrugës së Kombit, është tensionuar situata brenda Gjykatës Së Tiranës. Deputetët e Partisë Demokratike nuk janë lejuar të futen brenda. Polica e Shtetit  ka ushtruar dhunë ndaj deputetit Edmond Spaho, i cili doli i gjakosur para mediave

Do të përplasen me qytetarët, do të përplasen me ne. Forcat e policisë ushtruan dhunë. Me dhunë Edi Rama nuk do ta ketë të gjatë”, tha Sapho për mediat. Deputetët e Partisë Demokratike akuzojnë policinë se i nxiori jashtë me dhunë. Dera e hyrjes në sallën e seancës është thyer.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 09:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...