Protestuesit/ “Lironi djemtë tanë, arrestoni qeveritarët!”

E mërkurë, 04 Prill 2018 09:24

Me kërkesë të Policisë së Kukësit, e cila parashikonte trazira nëse gjyqi për protestuesit do mbahej në Kukës, në Gjykatën e Tiranës do mbahet sot gjyqi për të arrestuarit për akte dhune në Rrugën e Kombit.

Policia ka marra masa të jashtëzakonshme për. Godina e gjykatës është rrethuar me një perimetër shumë të gjerë. Kjo është bërë për shkak të informacioneve që është patur për protesta. Në sallën e gjyqit ku do të jepet masa e sigurisë, nuk u lejuan të futen disa deputetë Partisë Demokratike.

Ndërkohë, jo larg nga Gjykata janë mbledhur edhe personat e parë në protestë, të cilët me megafonë thërrasin: “Lironi djemtë tanë! Rama ik! Arrestoni qeveritarët.”

Burimi: Top Channel

 

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 09:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!