Pasi u gjakos, Spaho merr në telefon drejtorin e policisë: Kush të dha urdhër?

E mërkurë, 04 Prill 2018 09:21

Pas incidentit brenda ambienteve të Gjykatës së Tiranës, ku deputeti i PD-së mbeti i lënduar, pasi u konfrontuan me policinë, ai mori në telefon drejtorin e Policisë së Tiranës, Kastriot Skenderaj.

Në një video të News24 shihet se Spaho i kërkon llogari Skënderajt se pse nuk lejohen të futen në sallë, atje ku do të caktohet edhe masa e sigurisë për 23 protestuesit e arrestuar. 

“Policët e tu me gjakosën, me ç’të drejtë pengon deputetet të futen? Nuk ka vendim për seancë me dyer të mbyllura.

Më thuaj kush të ka dhënë urdhër për të mos më lësh mua në gjykatë, këtë më thuaj kush të dha urdhër, më thuaj”,- tha Spaho.

Mësohet se Spaho ka marrë edhe ministrin Xhafaj në telefon, por ky i fundit nuk ia ka hapur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Aktualitet

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Një shqiptar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të mërkure në Greqinë fqinje. Ai u ekzekutua me një plumb në kokë, rreth orës 22:40, gjatë kohës që ndodhej i ulur në një...

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Lifestyle

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Shikimi në sytë e një personi mund të tregojë se sa i stresuar është. Ky është raporti i një studimi të realizuar së fundmi. Shkencëtarët kanë zbuluar se madhësia e bebëzave ndryshon...

Trenat përplasen kokë më kokë

Globi

Trenat përplasen kokë më kokë

Të paktën 7 persona humbën dhe mbi 40 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e përplasjes së dy trenave në Turqi. Aksidenti i rëndë ndodhi në një stacion hekurudhor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!