Deputetët e LSI-së: Fundi është afër, ngrihuni

E mërkurë, 04 Prill 2018 10:04

Deputetët e LSI-së të cilët kanë kërkuar të jenë të pranishëm në sallë, e kanë quajtur tension të pajustifikuar atë që po ndodh në gjykatën e Tiranës.

Deputetja Nora Malaj ka postuar një status në Facebook ku shkruan se: “Terror policor! Rrugēt dhe rrugicat e Tiranës të bllokuara! Një tension i pajustifikuar! Paniku ndjehet ngado! Cfarë po ndodh?! Pse kaq Frikë?? Ky është qyteti i qytetarëve dhe Shqipëria e Shqiptarëve!”.

Ndërsa Kejdi Mehmetaj, deputetja tjetër e LSI-së, a pohuar se nuk ka forcë që ndalon qytetarët të luftojnë për të drejtat e tyre. Duke vazhduar më tej ajo ka ftuar qytetarët të ngrihen kundër krimit e makthit që ka kapur veten.

“Terrori policor i Diktaturës Edi Rama! Ska polic, as forcë që mund të ndalojë qytetarët të luftojnë për të drejtat e tyre. Edi Rama po mbytet në frikën e tij, fundi është afër. Ngrihu! Jep edhe ti kontributin tënd në largimin e këtij makthi që ka kapur vendin. Ngrihu për veten, për më pak taksa, kundër krimit qeveritar, kundër diktaturës!”, shkruan Mehmetaj.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 10:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...