Rama hesht, nuk ka asnjë fjalë për përleshjet dhe protestat

E mërkurë, 04 Prill 2018 14:05

Nuk ka asnjë fjalë dhe vetëm hesht për atë që duhet të ishte shqetësimi dhe obligimi kryesor e tij, përleshjet dhe protestat popullore.

Në një takim të organizuar në Tiranë, i pyetur nga gazetarët, Edi Rama nuk ka thënë asnjë fjalë në lidhje me protestat kuksiane dhe përleshjet e sotme te gjykata e Tiranës.

 ‘Thjeshtë nuk i përgjigjem. Problemi im sot dhe gjithë këtyre ditëve është dija që duam dhe ti japim atyre që realisht janë pjesë e pagesës. Në fund do të vlejë se çfarë ne do të bëjmë për njerëzit në Kukës.Për opozitën nuk flas kur jam me miqtë që flasin vetëm anglisht”, tha Rama.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!