Reagon menjëherë Kryemadhi: Vendi në duart e Kryeministrit hajdut, tashmë radha është e popullit

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:33

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nëpërmjet një deklarate për shtyp nga Selia e LSI-së e ka konsideruar si tërësisht arbitrar vendimin e gjykatës për 23 protestuesit e Rrugës së Kombit.

Me tone të ashpra Kryemadhi është shprehur se vendi është në duart e Kryeministrit hajdut dhe se tashmë i takon popullit të reagojë sepse fjala e politikës mbaroi.

 “Askush nuk mund të vendoset mbi popullin, as bandat, as kriminelët e Edi Ramës. Edi Ramën askush nuk mund ta shpëtojë nga populli kushdo qofshin ata. Opozita e bashkuar nuk do ta lejë krimin e veshur me pushtet. Veprimet e opozitës janë tashmë legjitime. Ata policë që i shërben pushtetit duhet të llogarisin dhe fundin e karrierës së tyre me fundin e këtij pushteti, po ashtu edhe gjykatësit dhe prokurorët. Fjala e politikës mbaroi, tani e ka radhën fjala popullore’, deklaroi kryemadhi.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 15:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...