Berisha: Vendimi për protestuesit, hakmarrës dhe antikushtetues

E mërkurë, 04 Prill 2018 15:34

Ish kryeministri Sali berisha është shprehur në lidhje me vendimin e gjykatës së Kukësit për lënien në burg të 11 protestuesve , duke e cilësuar një vendim politik hakmarës dhe antikushtetues.

Nëpërmjet një statusi në facebook, Berisha ka thënë se është bërë falsifikim kriminal I dosjeve dhe proçesverbaleve të protestuesve të arrestuar.

Postimi I plotë

Vendim politik hakmarres dhe antikushtetues!

Farsa gjyqesore politike me e turpshme, qe nga koherat me te zezea ne diktature. Vendimi i turpshem i bazuar kryekeput ne fallsifikme kriminale te dosjeve e procesverbaleve dhe pa asnje prove e asnje fakt dhene me urdher te kryegjykatesit, kryetrafikantit Edvin Kristaq Rama dhe qe e lexoi ne sallen e gjyqit perfaqesuesja e tij.

Ky vendim qe le ne burg dhe arrest shtepie shumicen e protestuesve te pafajshem, eshte nje thirrje per çdo shqiptar te permbysim sa me pare kete klike te urryer nga mbare shqiptaret!

Tani radhen e ka revolta e pergjithshme popullore! sb

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 15:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!