Mosbindja civile, demokratët e Shkodrës mbledhin kryesinë

E mërkurë, 04 Prill 2018 19:00

E enjtja shënon nisjen zyrtarisht të aksionit opozitar për mosbindje civile. Veriu do të mblidhet në kryqëzimin e Milotit, aty ku porta hyrëse për në veri ndahet edhe me rrugën e Kombit.

Mbi udhëzimet e dhëna nga qendra, demokratët e Shkodrës mblodhën kryesinë, ku të pranishëm ishin edhe deputetet e qarkut. Kryetari i degës lokale Ramiz Çobaj renditi një sërë arsyesh përse qytetarët dhe opozita do të protestojnë deri në mosbindje civile përballë qeverisë Rama.

Çobaj u ndal edhe tek përmbytjet e Shkodrës, ku ndonëse qytetarët e këtij rajoni përballeshin me një situatë emergjence, kryeministri nuk gjeti kohë ti vizitojë.

Partia demokratike dhe lëvizjes socialiste për Integrim së bashku edhe me aleatët e tjerë opozitar kanë zgjedhur t’i përgjigjen me këtë formë qeverisë Rama, pas shkëndisë që dhanë banorët e Kukësit për taksën e rrugës së kombit.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 19:04

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Sport

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Pilotja e re gjermane Sophia Floersch përjetoi një aksident të tmerrshëm në garën e sotme në Formula 3, e cila u zhvillua në qytetin Macau.Aksidenti ndodhi në pistën Guia, e...

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Politikë

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Deputetja e PD, Fatbardha Kadiu, thotë se opozita nuk ka pushuar asnjë sekondë së punuari, së takuari dhe biseduari me njerëzit e këtij vendi dhe me të rinjtë e shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!