Përfundon takimi Basha- Freckenstein, ja çfarë u diskutua

E mërkurë, 04 Prill 2018 20:29

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua pasditen e sotme me eurodeputetin Knut Freckenstein, të cilin e informoi rreth situatës në vend, pas protestës në Kukës

Basha i tha reporterit të BE-së për Shqipërinë se Rama po instalon një system autokratik ku po kontrollon të gjitha pushtetet.

“Sot 11 qytetarë të varfër janë në burg sepse refuzojnë një taksë që nuk e paguajnë dot”- u shpreh Basha.

Ai i tregoi eurodeputetit faktet se qytetarët kuksianë u arrestuan në mënyrë të padrejtë pa prova dhe pa urdhër-arreste nga prokuroria.

“ Me urdhër të Edi Ramës policia dhunoi sot deputetët e opozitës” tha Basha.

Lulzim Basha rikonfirmoi vendimin e opozitës për vazhdimin e “mosbindjes civile”, duke e siguruar Fleckensteinin se opozita do jetë pranë qytetarëve në refuzimin që këta të fundit do i bëjnë grabitjes dhe padrejtësisë qeveritare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...