U akuzua nga mazhoranca se e inicioi taksën e Kalimashit, Berisha jep versionin e tij

E mërkurë, 04 Prill 2018 20:32

Sali Berisha analizon për IN Tv ndalimin e 23 protestuesve pas protestës për Rrugën e Kombit dhe arsyet që fshihen sipas tij pas këtij vendimi. Ai zbulon dhe arsye se përse nuk e zbatoi taksën kur ishte kryeministër edhe pse kishte një nisëm të tillë.

“Nuk e vendosa taksën sepse ishte vendosur që kompania private që do të kontraktohej do të paguhej me taksën e qarkullimit”

 Duke e konsideruar të papranueshme situatën aktuale, Sali Berisha thotë se qytetarët të bashkuar duhet ti japin fund narkoshtetit.

Për Berishën mosbindja civile është e vetmja alternativë për shpëtimin e vendit nga duart e mafies, ndërsa lidershipi opozitar sipas tij është i gatshëm ti përgjigjet thirrjes popullore.

Berisha flet dhe për për situatën e brendshme në Partinë Demokratike dhe drejtimin e saj nga Lulzim Basha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Aktualitet

Kultivonin kanabis në Greqi, shqiptarët i merr më qafë helikopteri

Policia greke ka zbuluar një parcelë kanabis dhe ka arrestuar dy shtetas shqiptarë, të moshës 48 dhe 33 vjeç, që akuzohen se ishin kultivuesit e bimës narkotike. Kjo parcelë ndodhej në...

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Aktualitet

JA DHE KJO TJETRA/ Të qash apo të qeshësh, këto drejtojnë vendin sot

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Aktualitet

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale ka njoftuar se dy amerikanë janë arrestuar në kuadër të operacioni “Sintetiku”. Të dy të arrestuarit akuzohen se prodhonin drogë sintetike në Tiranë. Te dy...