Berisha flet për raportet me Bashën, kërkon bashkim me të pakënaqurit

E mërkurë, 04 Prill 2018 21:12

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka bërë një thirrje indirekte të përjashtuarve dhe “armiqve” të Bashës që të lënë mënjanë përplasjet dhe të vijnë në PD për të dhënë kontributin e tyre, në një kohë kur sipas tij revolta qytetare kundër qeverisë ka nisur dhe nuk do të ndalet.

Në një intervistë për INTV, Berisha e analizon protestën dhe tubimet e qytetarëve për taksën e Rrugës së Kombit si një shenjë të qartë se tashmë ka ardhur koha për të rrëzuar qeverinë përmes protestës.

Madje Berisha shprehet se kryetari i PD-së e ka bërë tashmë apologjinë, dhe sipas mendimit të tij kjo kërkesë për falje do të reflektohet në veprime konkrete.

“PD është në një proces bashkimi të kontributeve. Kryetari dhe grupi i statutit ka bërë ndryshime, dhe është i hapur për ndryshime, në të cilat duhet ta gjejnë veten në parimet që besojnë edhe njerëz të cilët për arsye objektive apo subjektive janë ligjërisht të zemëruar e të pakënaqur. Sikundër kryetari është shprehur se ka njohur gabimet e tij. Kur një njëri njeh gabimet kjo do të thotë se merr masa, njeh përgjegjësinë e gabimeve dhe natyrisht përcakton rrugën e kapërcimit të pasojave të këtyre gabimeve”, tha Berisha.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 21:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

23 të arrestuar për trafik droge, ka edhe shqiptarë

Aktualitet

23 të arrestuar për trafik droge, ka edhe shqiptarë

Policia greke ka asgjësuar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës. Në pranga janë vënë 23 persona, 10 grekë dhe 13 të huaj, mes tyre shumica shqiptarë. Rrjeti vepronte në Zakynthos...

Kreu i opozitës ruse mbetet në burg

Globi

Kreu i opozitës ruse mbetet në burg

U lirua nga burgu, por lirinë nuk mundi ta gëzonte më shumë se disa minuta. Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalni, u burgos menjëherë pasi u lirua nga burgu ku...

“E konsideroja si vëlla, derisa më përdhunoi për 12 ditë” Rrëfimi rrëqethës i shqiptares

Aktualitet

“E konsideroja si vëlla, derisa më përdhunoi për 12 ditë” Rrëfimi rrëqethës i shqiptares

Miqësia është e shenjtë dhe e shtrenjtë, por jo në të gjitha rastet. Një vajzë nga Lezha, por prej kohësh banuese në Tiranë, ka rrëfyer për JOQ.al dramën e saj, teksa shoku...