Fjalimi i Tahirit, i shkruar nga Edi Rama!

E Enjte, 03 May 2018 19:18

 

Dalja e Sajmir Tahirit në konferencë për shtyp, ku lajmëroi dorëzimin e mandatit të deputetit, vjen si një tjetër provë se ai me Ramën janë të pandashëm në narko-trafik.

Në këtë dalje, po të shihet me kujdes, jo vetëm gjestura si klon i Ramës, por edhe përmbajtja e fjalimit, rezulton se Tahiri kishte si sufler Edi Ramën në atë konferencë. Fjalimi që lexoi ishte, si në leksik ashtu  edhe në gjuhën politike, një fjalor i përdorur nga kryeministri.

Kjo shfaqje e Tahirit, ndonëse duket si dorëzim i imunitetit, në fakt konfirmoi vazhdimësinë e një super-imuniteti që i ofron qenia e Ramës si kryeministër. Ai mund të mos jetë më deputet, mund edhe të përndiqet e arrestohet por nëse realisht do të kishim dorën e shtetit ligjor, Tahiri i sinqertë do të shante të parin Ramën, dhe jo vargun e kundërshtarëve të këtij të fundit.    

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 22:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtrenjtohen sërish apartamentet në Tiranë, rritja varion nga 20-30%

Aktualitet

Shtrenjtohen sërish apartamentet në Tiranë, rritja varion nga 20-30%

Çmimet e apartamenteve në Tiranë po shtrenjtohen sërish me 15 deri në 30%, sipas një vëzhgimi të fundit që bëri Monitor në tregun e pasurive të paluajtshme në kryeqytet. Në Komunën...

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!