Fjalimi i Tahirit, i shkruar nga Edi Rama!

E Enjte, 03 May 2018 19:18

 

Dalja e Sajmir Tahirit në konferencë për shtyp, ku lajmëroi dorëzimin e mandatit të deputetit, vjen si një tjetër provë se ai me Ramën janë të pandashëm në narko-trafik.

Në këtë dalje, po të shihet me kujdes, jo vetëm gjestura si klon i Ramës, por edhe përmbajtja e fjalimit, rezulton se Tahiri kishte si sufler Edi Ramën në atë konferencë. Fjalimi që lexoi ishte, si në leksik ashtu  edhe në gjuhën politike, një fjalor i përdorur nga kryeministri.

Kjo shfaqje e Tahirit, ndonëse duket si dorëzim i imunitetit, në fakt konfirmoi vazhdimësinë e një super-imuniteti që i ofron qenia e Ramës si kryeministër. Ai mund të mos jetë më deputet, mund edhe të përndiqet e arrestohet por nëse realisht do të kishim dorën e shtetit ligjor, Tahiri i sinqertë do të shante të parin Ramën, dhe jo vargun e kundërshtarëve të këtij të fundit.    

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 22:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...

I thyejnë brinjët dhe këmbët, ja pse kunati dhe djemtë masakruan 55-vjeçaren

Aktualitet

I thyejnë brinjët dhe këmbët, ja pse kunati dhe djemtë masakruan 55-vjeçaren

Gruaja 55-vjecare qe u masakrua për motive pronësie nga kunati dhe dy djemtë e tij, ndodhet ne gjendje kritike. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Armathë të Qendrës...