Protesta e opozitës/ Basha dhe Kryemadhi ndajnë detyrat

E Enjte, 05 Prill 2018 09:56

Opozita e bashkuar ka paralajmëruar sot përshkallëzim të protestave. 

Në Vorë ka ndodhur edhe grumbullimi i parë i qytetarëve, ku do të jetë i pranishëm edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Siç edhe kanë njoftuar një ditë më parë, protestuesit do të bllokojnë katër akse kryesore të vendit nga ora 10:00 deri në orën 13:00. 

Akset e bllokuara do të jenë, kryqëzimi i Milotit, që lidh Tiranën me Shkodrën, por dhe Rrugën e Kombit me Tiranën dhe Durrësin.

Gjithashtu do bllokohet kryqëzimi i Çermës në Lushnjë, që paralizon lëvizjen në jug të vendit, kryqëzimi i Vorës, si dhe kryqëzimi i Bradasheshit në Elbasan, ku do të shkojë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 10:13

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!