Basha: Shqiptarët janë ngritur për rrëzimin e diktaturës

E Enjte, 05 Prill 2018 12:19

Kryetari i paritsë Demokratike Lulzim Basha ju bashkohet qytetarëve në Vorë.

Basha foli përpara protestuesve për lirimin e Kuksanëve, heqjen e taksës për rrugën e Kombit si dhe për largimin e regjimit kriminal.

“Protesta kundër regjimit kriminal. Banda në pushtet po burgos qytetarët dhe liron kriminelët.

Terrorizuan Kukësin po e bëjnë shembull. Ky është fundi i diktaturës kriminale. Të lirohen Kuksianët që mbahen padrejtëisht. Të hiqet taksa e rrugës së Kombit për të gjithë shqiptarët. Shqiptarët janë ngritur për rrëzimin e diktaturës” tha kreu I PD-së

Ai vazhdoi më tej duke thënë se opozita është në krah të qytetarëve që refuzojnë të grabiten.

“Populli refuzon grabitjen dhe padrejtësinë. Qytetarët që u bllokuan, nuk i ranë një herë borisë

Opozita e bashkuar do jetë në krah të qytetarëve” u shpreh Z. Basha.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 12:39

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...