Mandati i Tahirit, dështimi i hetimeve dhe Prokurorisë

Premte, 04 May 2018 16:43

Zhvillimet politike te 48  orëve te fundit si dhe ato qe do te pasojnë do jenë serish të mbizotëruara nga skenari  Tahiri. Por  lenia  e mandatit te tij, gjuha e përdorur, mënyra e te shprehurit plot siguri të këtij banditi, tregojnë garancinë e madhe qe ka marre narkotrafikant nga Kryeministri

Me sa duket nje pakt  si ai i Eskobarit,  për një lloj dënimi ne variantin e pushimeve luksoze  është garancia e tij . Ky lloj pakti iI turpshëm minon fort dhe nxjerr jashtë funksionit organet e hetimit dhe te prokurorisë.

Garancia qe Rama i ka dhënë bashkëpunëtorit ne krim, është ne fakt shantazhimi më i fortë i bërë organeve te hetimit dhe të prokurorisë. Tahiri do hetohet si do Rama .  

Deri tani, me  mënyrën se si  po zhvillohet skenari Tahiri është pa dyshim triumf i krimit te organizuar 

Modifikuar më Premte, 04 May 2018 17:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...