Mblidhet KDK-ja, Kryemadhi: Tahiri duhej të kërkonte falje në vend që të shantazhonte Ramën

Premte, 04 May 2018 17:44

Në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së ditën e sotme,  kryetarja Monika Kryemadhi, tha se Sajmir Tahiri dhe Edi Rama janë peng i njëri-tjetrit dhe të dy janë pengje të krimit të organizuar.

Po ashtu ajo kryetarja e LSI-së shtoi se dorëzimi i mandatit nga Tahiri ishte inskenim i Ramës, ndërsa theksoi se ish-ministri i Brendshëm duhet të tregonte dinjitet dhe të kërkonte falje dhe jo të shantazhonte Ramën.

“Tek gjërat tek Saimir Tahiri nuk do t’i thotë, ai është peng i shefit të tij, janë peng i njëri tjetrit. Nuk ka njeri që ta hetojë. Nuk ka asnjë fjalë të sinqertë në apologjinë e tij. Nëse Saimir Tahiri të paktën duhet të kërkonte ndjesë përdoruesve të drograve, që Shqipëria mban vendin e parë në përdorimin e kokainës. Do kërkonte falje dhe nuk do të shantazhonte me gjuhë kriminelësh bashkëpunëtorin e tij, Ramën. Shqipëria sot po përjeton një nga ditët më të vështira.

Është misioni ynë që të largojmë Edi Ramën, dua të përmend se shpesh dëgjojmë batuta të Ramës dhe suflerëve të tij që kërcënojnë krerët e LSI-së. Por të gjitha këto kërcënime do t’i kthehen kokës pasi Rama është peng i mafias dhe marrëveshjeve ku ai ka lënë peng veten e vet, familjen dhe Shqipërinë.”

Modifikuar më Premte, 04 May 2018 17:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!