BERISHA, RAMËS: NË PARLAMENT SI QEN I RRAHUR

E Enjte, 05 Prill 2018 13:21

“Rama në Parlament si këlysh i rrahur, frymë zënë mban fjalimin. Gjej by…. vend ku të futësh! Nderim heronjve të Kalimashit! sb”, ka qenë ky reagimi i ish Kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Deputetët e opozitës “kanë braktisur” sallën e seancave plenare këtë të enjte, për t’iu bashkuar protestës së qytetarëve në katër akse rrugore kryesore të vendit. Por ndonëse ka munguar në këtë seancë parlamentare, ish-kryeministri Berisha edhe sot nuk I ka munguar Kuvendit.

Ai gjithashtu publikoi edhe një karikaturë, ku tregon se populli i ka dhënë “goditje” kryeministrit Rama, për tarifën e lartë në Rrugën e Kombit.

berisha.jpg

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 13:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...