Lajmi i fundit/ Rama: Thirrjet janë në adresë të gabuar, nuk vendos qeveria për lirimin e të arrestuarve

E Enjte, 05 Prill 2018 13:40

Rama dhe Gjiknuri janë duke zhvilluar një interpleancë online me qytetarët e Kukësit për tarifën në Rrugën e Kombit.

Rama thotë, se taksa është një detyrim pasi mirëmbajtja e Rrugës së Kombit kushton shumë. Sipas tij, rruga është e papërfunduar, pasi mungojnë disa ura dhe ka patur rrëshqitje dheu.

Sakaq, sistemi  i pagesës hyn në fuqi pas 60 ditësh, ku do të ketë diferencime për përdoruesit e shpeshtë.

Përsa u përket protestave, ai thotë se thirrjet janë në adresë të gabuar dhe se nuk vendos qeveria për lirimin e të arrestuarve, por organet e drejtësisë.

Ndërkohë, po flitet edhe për ndërtimin e areoportit të Kukësit.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 13:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...