Në 18:30 mblidhet Byroja e Kuvendit, LSI kërkon përjashtimin e Ramës

E Enjte, 05 Prill 2018 14:38

LSI-ja ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi për shkak të fjalorit rrugaçëror përdorur në seancë. Kryeparlamenti Gramoç Ruçi ka njoftuar thirrjen e Byrosë pasdite për të shqyrtuar kërkesën, në orën 18:30.

Të enjten e kaluar në Kuvend, Kryeministri iu drejtua opozitës me fjalët: " Nuk mund ju dot të pengoni dhe të bllokoni asgjë! Dhe për më tepër, kur fillojnë ato kërcënimet, “jo po shiko se këtu do të ngrihen ata”....kjo e ngritjes është “firi- firi të të ngrihet, ai i shkreti kokulur s’të përgjigjet dot".  

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!