IKMT padit kreun e Bashkisë Rogozhinë për lejet e ndërtimit në Spille

E Enjte, 05 Prill 2018 15:03

Është kallëzuar penalisht nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë, Beqir Nuredini, me akuzën për “Shpërdorim detyre” në lidhje me ndërtimet që sipas këtij institucioni, kryebashkiaku ka lejuar në bregdetin e Spillesë.

"Nuredini me veprimet, apo mosveprimet e tij ka lejuar ndërtimin e 31 objekteve në zonën bregdetare të Spillesë.Të vendosur për të zbatuar ligjin dhe denoncuar abuzuesit në të gjithë Shqipërinë. Prioritet janë zonat bregdetare, turistike dhe ato të mbrojtura me ligj”, thuhet në njoftimin e IKMT.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Politikë

Rama i jep kompanisë që lëvron paratë për Lindën 19 milionë euro

Një tjetër rekord i zi në ndërtimin e rrugëve dhe vjedhjen e hapur që i bëhet parave të taksapaguesve shqiptarë. Bëhet fjalë për një segment rrugor që lidh pallatin me...

Pse iku Xhafaj? Berisha: Nisi të 'kafshojë' krimin e Ramës

Politikë

Pse iku Xhafaj? Berisha: Nisi të 'kafshojë' krimin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’ largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas tij ministri i Brendshëm iku sipas një kodi mafioz pasi...

Olsi Rama kaloi 6 herë kufirin me makinën e drogës së Xibrakës, opozita ka gati dosjen

Politikë

Olsi Rama kaloi 6 herë kufirin me makinën e drogës së Xibrakës, opozita ka gati dosjen

Vëllai i Kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama është kapur 6 herë duke kaluar kufirin me makinën e grupit të laboratorit të drogës së Xibrakës. Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!