Sot i quan protestuesit “Barbarë” dhe “Vandalë”, dje në opozitë Rama kishte mendim tjetër për ta

E Enjte, 05 Prill 2018 18:34

Kryeministri Edi Rama i quan vandalë kuksianët që reaguan kundër varfërisë dhe shtrëngimit që qeveria po u bën me shtimin e taksave të shumta. Për të njëjtët njerëz, por kur ngriheshin me partinë Socialiste Rama citonte: Ky është populli.

Ndërsa sot, kur vetë është në kolltukun e pushtetit, ka komoditetin t’i quajë edhe “barbarë”.

Nuk mjafton me etiketimet fyese, por Rama kërkon edhe burg për protestuesit.

Më poshtë, nëpërmjet disa fotove, po publikojmë sjelljen e Ramës në opozitë.

balla.jpg

tahiri zjarr.jpg

tahiri.jpg

3_13.jpg

21_janari.jpg

Communist_fist_on_demonstrations_of_21_January_2011_NOCAPTIONS.jpg

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e “rusit” në Shkodër. Fotoja e mëposhtme publikuar nga Top channel është...

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Aktualitet

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin Zerqan të Bulqizës. Zjarri vijon të djegë sipërfaqe pyjore, ndërsa nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!