Deputetët e opozitës shpërndahen në bazë, takime me qytetarët

E Enjte, 05 Prill 2018 19:46

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka qenë në zonat e saj elektorale ku ka takuar banorët e bizneseve.

Pampuri shkruan në rrjetin e saj social Facebook se popullsia po përballet me taksa të larta dhe me pamundësinë e banorëve të këtyre zonave për të paguar për sherbimet që marrin.

“Sot në Rrogozhinë. Të gjithë bashkë. Taksat e bizneseve, taksa e banesës, varfëri, papunësi, mbi 30000 familje të përjashtuar nga ndihma ekonomike, qindra mijera të larguar nga Shqipëria, sot paturpësisht denohen 11 djem, baballarë, kryefamiljarë, bij nënash nga Kukësi, se po protestonin kundër mjerimit, djem të rinj në Tiranë arrestohen pse mbeshtesin këtë kauzë të madhe, bandat, kriminelet janë në qeveri e hallexhinjtë në burg. E …. bëma pa fund nga kjo qeveri e dështuar në ikje”, shruan Pampuri.

auto_pampuri_okokok_fcb1522912673.png

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Bota Shqiptare

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Një i ri shqiptar ka rënë pre e një sulmi, teksa po kalonte në trotuar. Sulmi ka ndodhur në lagjen Allerton në Bronx të New York ditën e djeshme, nga...