Petrit Vasili ironi me gafën e deputetes së Ramës

E Enjte, 05 Prill 2018 22:20

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Byrosë së Kuvendit që nuk pranoi kërkesën e opozitës për përjashtimin nga seancat plenare të Kryeministrit Edi Rama pas fjalorit fyes të përdorur prej tij ndaj shqiptarëve, që i krahasoi me organet gjenitale.

“Ç'të paturpe!

Kryeministri i marrë krahasoi popullin me organin gjenital dhe eunuket e rilindjes e mbrojne, sepse ne fakt vetë ata e kanë hak një krahasim të tillë”, shkruan Vasili.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...