Kryemadhi flet për planin që do çojë protestuesit deri te shtëpia e Ramës

E Enjte, 05 Prill 2018 22:39

Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI, zbuloi detaje të protestave që do të mbahen në vijim.
E ftuar në “Të Paekspozuarit”, Kryemadhi deklaroi protesta do të agravohet deri në shtëpinë e kryeministrit Edi Rama, në Surrel. Ajo paralajmëroi se qytetarët do t’i vendosin tra, Edi Ramës për të hyrë në banesë.

Rakipi: Dëgjova se do të vendosni tra në Surrel?

Kryemadhi: Me ty nuk flas më se ti i nxjerr të gjitha…

Më pas Kryemadhi devijoi bisedën duke thënë se Edi Rama mund të ishte ai që do të vendoste tra për të kaluar pranë shtëpisë së tij.

Kryemadhi: Rama mund të vendosi tra edhe në Surrel. Edi Rama e di shumë mirë, sepse në këto 20 vite në karrierën e tij politike ka pasur një fajtor, kur u përmbyt Tirana, thoshte e ka Gonxhe, e ka Shalsi, pastaj thoshte e kanë këta të LSI, por tani kujt do tja lëri fajin. Edi Rama mund të vendosi tra në Surrel, duhet të paguajnë nejrzit, që të kalojnë atje të takojnë Edi Ramën.

Kryetarja e LSI shkoi edhe në ekstrem kur tha se do të gëzohej po të digjej shtëpia e Edi Ramës.

Kryemadhi: Do ngazëllehesha po të shija të digjen kryeministria dhe shtëpia e Edi Ramës. Ngazëllimi im është kur prokurorja ta marri të pandehur, sepe po fusin në burg njerëzit për ndërtim pa leje të çative. Ai zotëria ëshë biznesmen dhe do para, por turp më të madh për politikanin që të jetë në dorë të biznesmenit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!