RAMA NË OPINION: 'KUKSIANËT DO PAGUAJNË, FJALA FARE NUK EGZISTON'

E Enjte, 05 Prill 2018 23:38

 

Pavarësisht se Rama u shpreh  i penduar  mesditën e sotme dhe premtoi për rishikim të taksës së rrugës së Kombit, në emisionin 'Opinion' ku ishte ftuar mbrëmjen e sotme ai u shfaq i vendosur për të mos e hequr taksën. 
 
I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu nëse kuksianët do paguajnë, ai u shpreh se ato nuk do të paguajnë vetëm nëse do përdorin transportin publik.  
 
 “Do paguajnë edhe kuksianët, fjala fare nuk ekziston. Do paguajnë të gjithë ata që kanë autovetura. Kush nuk ka, të marri autobuzin dhe nuk do paguajë asgjë”. Por a nënkupton kjo që qytetarët që do përdorin transportin publik nuk do paguajnë, apo ndryshimi në cmimin e biletës për Ramën është i papërfillshëm. 
 
Ndërkohë, edhe pse kryeministri është përpjekur të justifikohet se këto gabime janë bërë për shkak se kjo është një eksperiencë e re për Shqipërinë, moderatori i 'Opinion' e ka kundërshtuar duke bërë të ditur se përfaqësuesit e biznesit kanë që prej vitit 2016 që  i këkojnë bisedime për këtë cështje.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 00:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...