RAMA PRANON: MBAJMË PËRGJEGJËSINË

Premte, 06 Prill 2018 00:06
Kryeministri Rama ka qënë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin 'Opinion'. 
 
Ndonëse në dukje një intervistë e qetë, Rama shpesh është shfaqur i tensionuar.
 
Teksa ka sqaruar pse ka përmendur termin 'tërheqje' për vendimin në lidhje me taksën në Rrugën e Kombit, Rama është shprehur se kjo stuatë është përgjegjësi e tij. 
 
Ndonëse ka thënë se kjo kontratë është një produkt i besueshëm, Rama theksoi se shqetësimi qytetar është i drejtë. 
 
Nuk dihet ende nëse ky vendim i tij vjen për të zbutur acarimin e kuksianëve dhe frikës ndaj mosbindjes civile, apo ai do t'a rishikojë vërtet taksën e Rrugës së Kombit. 
Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 00:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!