Kodheli i kundërvihet Ramës, Spaho ironizon fjalimin e saj: Mimi, më ngjethe mishin, ia mblodhe Ramës

Premte, 06 Prill 2018 10:47

Deputeti i partisë Demokratike, Edmond Spaho ka ironizuar një fjalim të Mimi Kodhelit në Kuvend që i kërkonte kryeministrit ti ofronte kuksianëve edhe një rrugë alternative dytësore nëse nuk paguajnë dot tarifën 5 euro.

Sipas Spahos, fjalimi i koleges deputete ia ngjethte mishin.

“Fjalimi I koleges Mimi Kodheli sot në Kuvend më ngjethi mishin. Ja mblodhi kryeministrit si kurrë ndonjëherë. I tha hiq taksën 5 euro se kuksianët e saj nuk kanë bukë të hanë kurse ai ju vendos taka. Ajo i kërkoi Ramës të investojë në Kukës për të hapur vende pune, të rregullojë infrastrukturën dhe nevoja të tjera të Kukësit. Mimi dha garanci që sa të jetë ajo gjallë, kuksianët  të mos kenë frikë nga Rama pasi ajo mund ta shqyejë atë si lepur. Gishti që tundte Mimi trembi jo vetëm Edin, por edhe mua që nuk para trembem lehtë. Nuk di cfarë do bëjë Rama pas kësaj, por të lehtë nuk do e ketë.”, - shkruan Spaho.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...