Voltana Ademi: Qeveria ‘Rama’ është e lidhur me krimin

Premte, 06 Prill 2018 11:32

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, gjatë fjalës së saj në një aktivitet për krimin e organizuar, tha se qeveria ‘Rama’ është e lidhur me krimin dhe e implikuar në trafikun e drogës.

Znj.Ademi u shpreh se implikimi është deri në rang ministrash.

Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për ‘BallkanWeb’ se Ademi foli për shifra alarmante të kultivimit të kanabisit.’’Kanabisi mbetet shqetësim real në shoqërinë shqiptare.Krimi i organizuar është i lidhur në vendin tonë, ndaj Shqipëria vazhdon të jetë vendprodhimi i Kanabisit.''

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 11:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Kuriozitete

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skelete, ndaj dhe janë quajtur “varka...

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!