Kuksianët e arrestuar ‘përplasin’ Mesin me deputetin e PD, çfarë ndodhi në sy të ambasadorit

Premte, 06 Prill 2018 11:49

Një ‘incident’ ka ndodhur në një takim që u mbajt në Shkodër me fokus në luftën kundër krimit të organizuar, ku përveç ambasadorit britanik Duncan Norman, e pranishme ishte dhe zv.kryeministrja Senida Mesi, të cilët iu desh të largohej.

Para se të largohej me urgjencë për në Tiranë, për shkak të një takimi me rëndësi, Mesi iu përgjigj akuzave të kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi, pasi kjo e fundit sulmoi qeverisë. Kur numri dy i qeverisë u ngrit nga vendi për t’u larguar, deputeti i PD Romeo Gurakuqi, i pranishëm në takim i tha Mesit se ajo nuk mund të ikte në këtë mënyrë sepse duhet që të japte përgjigje siç ishte edhe arrestimi i 11 protestuesve në Kukës për tarifën e Rrugës së Kombit.

Por, zëvendeskryeministrja i bëri të ditur se ka një mbledhje urgjente në Tiranë dhe u largua nga takimi. E gjitha skena ndodhi në prani të ambasadorit anglez.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!