Reagimi i Manjanit: Drejtësia i është dorëzuar Ramës, kjo është më e rëndësishmja

Premte, 06 Prill 2018 11:44

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur që drejtësia i është dorëzuar Ramës dhe ky është alarmi më i madh. Duke komentuar për skandalin që thotë se janë dhënë të paktën 9 milionë dollarë për Xhorxh Sorosin për të financuar Edi Ramën dhe kapjen e drejtësi ndaj tij.

Ja çfarë shkruan Ylli Manjani:

Që të mos shfokusohet vëmendja: Nuk ka shumë rëndësi sa para dhe a u harxhuan me Sorosin apo jo! Ky mund të jetë një argument plus, por jo thelbësor. Rëndësi ka konstatimi që drejtësia ju dorëzua haptazi qeverisë! Ky është thelbi i problemit.

Të gjithë njerëzit dhe peshqit po e shohin qartë dhe çdo ditë këtë gjë! Kryeministri është edhe Polic, edhe Prokuror edhe Gjykatës. Ai të gjykon dhe dënon! Gjykata vetëm zbardh vendimet e Tij. Prokurorët nxisin “gjyqe popullore” duke ekspozuar përgjime dhe thashetheme nëpër Ambasada dhe studio televizive.

Ndërkohë që belbëzojnë pa prova para gjykatës, të sigurtë që kjo e fundit vepron me urdhër ose presion. Kjo nuk është drejtësi por poshtërsi. Kush nuk e sheh këtë fakt, ka problem me sistemin demokratik.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 12:05

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...