Vasili: Bastard Rama, bastardë edhe ata që s'ndëshkuan Ramën

Premte, 06 Prill 2018 12:05

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së pati një komunikim me mediat ku ka shprehur qëndrimin ndaj vendimit që dha Byroja e Kuvendit dje për mosndëshkimin e kryeministri si dhe ecurinë e mëtejshme të protestës. Ai e konsideroi bastard, Ramën, për gjuhën vulgare që përdori duke e krahasuar popullin me organin gjenital të mashkullit, por i cilësoi të tillë edhe deputetët që e mbështetën, përfshirë kryetarin e parlamentit Gramoz Ruçin.

Vasili deklaroi më pas se LSI nuk do të tërhiqej nga asnjë prej kërkesave që shtroi në protestën e djeshme bashkë me forcat e tjera opozitare si lirimi i protestuesve të arrestuar, heqja e taksës së Rrugës së Kombit dhe taksave të tjera.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 12:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Papa Françesku shënon Ditën për të Varfërit

Aktualitet

Papa Françesku shënon Ditën për të Varfërit

"Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë", tha Papa Françesku të dielën në një meshë që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfërit. Papa Françesku ftoi mijëra njerëz të varfër...

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Sport

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Pilotja e re gjermane Sophia Floersch përjetoi një aksident të tmerrshëm në garën e sotme në Formula 3, e cila u zhvillua në qytetin Macau.Aksidenti ndodhi në pistën Guia, e...

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!