Kuksianët, të vendosur: Nuk do të ndalemi, jo “keqardhjes” false të Ramës

Premte, 06 Prill 2018 12:36

Kukësianët nuk i besojnë asnjë ‘keqardhjeje’ të Ramës. Por të vendosur do të vijojnë me protestat e tyre deri në heqjen e taksës së Rrugës së Kombit.

Rama mbrëmë në “Opinion” tha se po negociohet që të ketë tarifë të reduktuar për banorët e zonës, që preken nga taksa e cila paguhet në sportelet e ngritura pranë tunelit të Kalimashit.

“Derisa të përcaktohet kjo tarifë – tha Rama – asnjë qytetar që kalon në Rrugën e Kombit, nuk do të paguajë”.

Por kjo është refuzuar menjëherë nga qytetarët. Por taksa për një kalim automjeti është 5 euro dhe për një rrugë vajtje-ardhje 10 euro, vlerë të cilën kuksianët jo vetëm që e kanë refuzuar duke mbajtur protesta, por thonë se nuk do të pranojnë asnjë negociatë derisa në heqjen e taksës për ta. Këshilli Bashkiak i Kukësit, i cili mbështeti protestën e 31 marsit që kuksianët mbajtën pranë tunelit, që çoi në djegien e sporteleve të koncensionarit, thotë se nuk do të ndalen protestat, nëse tarifa nuk zërohet.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 12:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!