Haradinaj: Taksa në Rrugën e Kombit, shumë e lartë. Shqiptarët po paguajnë më shumë taksa

Premte, 06 Prill 2018 14:33

‘Falënderoj ata që ndërtuan Rrugën e Kombit. Për tarifat vlerësimi im është që janë shumë të larta. Për banorët atje janë shumë të larta, sepse janë zona të varfra. Mendoj se është shumë 25 euro për një kamion mallrash. Ne më herët kritikuam njëri-tjetrin pse nuk bëmë një union. Ndërsa tani ne taksojmë kamionët me 25 euor, të cilëve ju shkon 75 euro pagesa brenda për brenda Shqipërisë. Pra më lirë ju bie shqiptarëve të shkojnë në Selanik se në Durrës’, ka qenë ky qëndrimi I Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një intervistë për ‘Të paekspozuarit’, Haradinaj tha se sot shqiptarët paguajnë më shumë taksa se vendet e tjera.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 14:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...