Haradinaj: Taksa në Rrugën e Kombit, shumë e lartë. Shqiptarët po paguajnë më shumë taksa

Premte, 06 Prill 2018 14:33

‘Falënderoj ata që ndërtuan Rrugën e Kombit. Për tarifat vlerësimi im është që janë shumë të larta. Për banorët atje janë shumë të larta, sepse janë zona të varfra. Mendoj se është shumë 25 euro për një kamion mallrash. Ne më herët kritikuam njëri-tjetrin pse nuk bëmë një union. Ndërsa tani ne taksojmë kamionët me 25 euor, të cilëve ju shkon 75 euro pagesa brenda për brenda Shqipërisë. Pra më lirë ju bie shqiptarëve të shkojnë në Selanik se në Durrës’, ka qenë ky qëndrimi I Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një intervistë për ‘Të paekspozuarit’, Haradinaj tha se sot shqiptarët paguajnë më shumë taksa se vendet e tjera.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 14:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Bota Shqiptare

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se këtë vit do të marrim liberalizimin e vizave. Këto komente Haradinaj i bëri në hapjen e dytë të Konventës së Veshmbathjeve...

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Sport

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Legjenda e futbollit në Argjentinë, Diego Armando Maradona, tregon arsyet që çuan presidentin e Real Madrid-it, Florentino Perez të shiste Cristiano Ronaldo-n te Juventus. “CR7 bëri mirë që iku. Dha gjithçka...

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Aktualitet

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i kilogramit është gati për të ndryshuar rrënjësisht. Të premten, më 16 nëntor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!